Uklidové služby - vytírání podlahy

HPF CleanCat rozšiřuje portfolio svých služeb o novou metodu čištění – tryskání suchým ledem

Délka čtení: 2 min., 31 sec.

Novou technologii čištění, určenou nejen pro širokou škálu strojů a zařízení, nabízí od letošního roku svým zákazníkům společnost HPF CleanCat. Jedná se o tryskání suchým ledem, účinnou metodu čištění různých povrchů.

Novou technologii čištění, určenou nejen pro širokou škálu strojů a zařízení, nabízí od letošního roku svým zákazníkům společnost HPF CleanCat. Jedná se o tryskání suchým ledem, účinnou metodu čištění různých povrchů.

Tryskání suchým ledem v sobě koncentruje výhody jiných metod čištění tryskáním jako například vynikající účinnost, maximální zkrácení odstávky čištěného zařízení díky možnosti nasazení technologie přímo v daném místě nebo šetrnost k životnímu prostředí (nejsou používány žádné chemikálie ani hořlaviny). Další nespornou předností tryskání suchým ledem je skutečnost, že jej lze využít i pro čištění špatně přístupných míst, ke kterým se jiné technologie nedostanou, a to bez rizika poškození elektrických nebo mechanických prvků. Celý proces navíc ošetřované materiály nijak neobrušuje a je elektricky nevodivý.

Efektivitu nové technologie tak kromě její obsluhy ocení zejména zákazníci, a to jak z hlediska menší časové náročnosti čištění, tak i dosaženého výsledku. Rozsah použití tryskání suchým ledem je navíc velmi široký. Jeho prostřednictvím lze odstranit nejrůznější barvy, oleje, biologické nánosy, znečišťující látky, ale také například prach. Výhodou jsou rovněž rozsáhlé možnosti využití z hlediska ošetřovaných materiálů. Kromě kovů se totiž výborně hodí i k čištění povrchů ze dřeva nebo kamene. Vzhledem k absenci užití chemikálií se přímo nabízí nasazení této metody nejen v průmyslu, dopravě, stavebnictví nebo energetice, ale také například v potravinářství nebo farmacii.

Účinnost tryskání suchým ledem spočívá v tom, že proud stlačeného vzduchu výrazně urychluje malé měkké částečky suchého ledu představované peletkami zmrazeného oxidu uhličitého potravinářské kvality. Při střetu s čištěným materiálem tak dochází k řadě malých explozí, které znečištěný povrch narušují a odstraňují nežádoucí vrstvy. Velmi nízká teplota pelet (cca – 79°C) totiž způsobí zkřehnutí nečistot a jejich praskání a uvolňování. Suchý led při tom mění své skupenství z pevného na plynné, více než 700 krát zvětšuje svůj objem a snadno tak strhává nečistoty z čištěného povrchu.  


Archiv novinek