Úklidové služby HPF CleanCat od května i v ArcelorMittal Ostrava

Svou pozici předního dodavatele komplexních úklidových služeb pro průmyslové podniky potvrdila společnost HPF CleanCat. Od 1. května 2014 navazuje spolupráci s hutním gigantem ArcelorMittal Ostrava, pro který bude prostřednictvím své dceřiné společnosti ESSAT CZ zajišťovat nejen úklidové služby, ale i další související práce jako například praní prádla, pokojské služby, speciální čištění podlah atd.

Úklidové práce se týkají sedmi závodů ArcelorMittal Ostrava a HPF CleanCat jimi bude pokrývat zhruba 60 % celkového objemu úklidu v této společnosti. Vzhledem k tomu, že ESSAT CZ zaměstnává osoby se zdravotním postižením a je tak oficiálním poskytovatelem náhradního plnění, pomůže společnosti ArcelorMittal Ostrava splnit její povinnost zaměstnávat osoby se zdravotním postižením a ušetří jí tak nemalé finanční prostředky.

Tato nová významná zakázka se rovněž pozitivně odrazí v počtu nových pracovních míst – vedení ESSAT CZ počítá s přijetím více než 60 nových pracovníků, samozřejmě včetně těch, kteří jsou zdravotně postiženi a uplatnění na trhu práce tak hledají jen s velkými obtížemi.

ArcelorMittal Ostrava je největší hutní komplex v České republice a patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Roční kapacita výroby je 3 miliony tun oceli. Kromě tuzemského trhu prodává společnost své výrobky do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají přes 7500 zaměstnanců.


Archiv novinek